26 КВІТНЯ – ДЕНЬ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

В ніч на 26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Вибух і подальше руйнування четвертого енергоблоку станції спричинив радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. Радіоактивна хмара, що утворилася в результаті аварії, пройшла над європейською частиною колишнього Радянського Союзу (Україна, Білорусь, Росія), більшою частиною Європи та східною частиною США. Радіоактивними нуклідами було забруднено понад 145 тис. кв. км території України, Республіки Білорусь і Російської Федерації – близько 5 тисяч населених пунктів в цих країнах; з них в Україні – 2218 селищ і міст з населенням приблизно 2,4 млн. осіб.

З потерпілих районів евакуювали 116 тисяч мешканців. Ще 230 тисяч були переселені з зараженої зони. А 30-ти кілометрова зона навколо Чорнобиля перетворилась у «зону відчуження».

За офіційними даними, від вибухів і при гасінні пожежі, що тривала близько десяти днів, загинула 31 людина і понад 200 було госпіталізовано (за неофіційними, в Україні внаслідок аварії померло майже 15 тисяч людей). Лише через три тижні за допомогою кількох тисяч тонн піску, бору, свинцю, глини і людських надзусиль вдалося ізолювати реактор, який продовжував випромінювати радіацію.

 

Джерело: Святошинська РДА

18881

, ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *