Психологічні рекомендації вчителю

Психологічні рекомендації вчителю щодо навчання та виховання важковиховуваної дитини

 1. Намагайтесь уникати думок про безнадійну педагогічну занедбаність того чи іншого учня. Вселяйте в себе віру, що “важкий” вихованець є потенційним носієм багатьох позитивних якостей. У ході перших контактів з такою дитиною виявіть доброзичливу зацікавленість, повагу, відкинувши можливе упереджене ставлення до неї.
 2. Уникайте хворобливої реакції на перші негативні прояви у поведінці «важковиховуваної» дитини у ставленні до вас. Такі діти не рідко на початковому етапі спілкування з новим вчителем, а тим більше з молодим, схильні випробовувати його.
 3. Добре ознайомтесь з умовами життя учня вдома, особливостями спілкування в школі, поза її межами, з батьками. Та й найголовніше – виявіть джерело, причини, що призвели до проблем у розвитку учня.
 4. Вивчіть паростки позитивних якостей вихованця, його схильності, уподобання, інтереси.
 5. Будь-що намагайтеся полюбити дитину за те, що вона людина. Виявіть доброту, чуйність, порядність, щоб протистояти негативізму, з яким учневі доводиться зустрічатись у спілкуванні. Це і буде застосування методу “вибуху”, який може сприяти досягненню добрих виховних результатів за порівняно короткий строк. Спрямовуйте на таку діяльність усіх вчителів, вихователів класу.
 6. У процесі спілкування з вихованцем не вдавайтесь до методів постійного контролю, гальмування, а використовуйте метод “заміни”, тобто включення таких видів діяльності, які б відповідали його інтересам.
 7. Помічайте найменші позитивні зрушення у поведінці і діях школяра. Підкріплюйте їх своїм заохоченням, схваленням. Водночас не зосереджуйте увагу на негативних проявах поведінки. пам’ятайте, що погані звички долати важко. Лише поступове розширення кола позитивних дій має витісняти негативні вчинки.
 8. Постійно включайте вихованців у колективні справи класу, спортивні команди, давайте посильні доручення, підкреслюйте їх значення для успіху всього колективу.
 9. Систематично працюйте з батьками, щоб спільно забезпечити позитивний педагогічний вплив на важковиховувану дитину, єдність зусиль на ґрунті доброти, поваги.
  dsc01613

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *